Saç Ekimi Analizi Nedir?

Saç ekimi analizi kısaca; operasyonun planlamasının yapıldığı, köklerin alınacağı donör bölgelerin ve köklerin ekileceği kel bölgenin incelendiği muayenedir. Bu muayene operasyon için olmazsa olmaz kuraldır.

Saç ekimi muayenesi (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-ekimi-muayenesi/) analizi ilk önce köklerin alınacağı donör bölgelerin incelenmesi ile başlar. Donör bölgelerdeki köklerin son durumları, kaliteleri ve operasyona uygun olan köklerin sayıları gibi bilgiler ortaya çıkartılır. İkinci aşama köklerin ekileceği kel bölgenin incelenmesidir. Kel bölgedeki varsa tüyümsü saçların son durumları, açık alanın boyutu ve deri yapısı gibi detaylar incelenir. Bu işlemlerin sonucunda hasta beklentisini de göz önüne alarak, nelerin yapılacağı ya da yapılamayacağı konusunda hasta ile doktor ortaklaşa plan hazırlar. Operasyonun asıl amacı ilk operasyonda istenilen sonuçları almak olmalıdır. Ancak hastanın donör bölgelerindeki kökleri ile kel bölgenin açıklığı birbirini desteklemesi gerekmektedir. Desteklemediği durumlarda ikinci operasyona ihtiyaç duyulması muhtemeldir. Saç analizi bize bunun cevabını operasyondan önce vermektedir.

Saç analizi internet üzerinden canlı görüşme ya da fotoğraflar ile yapılmamalıdır. Fotoğrafla ya da internet üzerinden canlı görüşme ile yapılan muayeneler, sadece ön bilgi amaçlıdır ve doğruluk payı çok azdır. Doktorun hastası ile karşılıklı olarak analiz cihazı ile analizi gerçekleştirmesi kesin bilgileri verebilmektedir. Bu muayenenin süresi ortalama 30 dakika kadardır. Bu analiz sırasında hiçbir ağrı hissedilmemektedir.

Analiz sonuçları en son olarak sayısal değerler üzerinde toparlanır. Burada sayıların ne anlama geldiği, nasıl bir işlem olacağı bilgisi karşımıza çıkmaktadır. Bu evreden sonra yapılması gereken sonuçların hastaya eksiksiz olarak anlatılması ve bir karar alınması gerekmektedir.

Saç ekimi analizi muayenesine gelemeyen hastaların ne yapması gerekmektedir?

Tavsiye edilen her zaman birebir doktorun hastası ile analiz cihazı yardımı eşliğinde bu muayenenin gerçekleştirilmesidir. Ancak yurt dışında yaşayan ya da farklı sebeplerden dolayı muayeneye gelemeyen hastalar, internet yoluyla istenilen açılarda fotoğraflarını göndermesi ön bilgi için yararlı olacaktır. Daha sonra hasta karar verip geldiğinde birebir muayenesini olacaktır. İnternet üzerinden yapılan muayeneler kesinlik teşkil etmez sadece ön bilgi amaçlı olacaktır.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.