Fue Yöntemi

Fue yöntemi ile saç ekimi operasyonlarında , günümüzde uygulanan bir yöntemdir. Eski fut yöntemi işlemine göre artıları oldukça fazladır. Fue tekniği ise; köklerin alınacağı donör (ense, sakal, göğüs, sırt, kol, bacak) bölgelerden daha fazla kök alımı sağlanmaktadır. Bununla birlikte daha fazla açık alanı kapatmak mümkün olmuştur.

Fue yöntemi ile fut yöntemi arasındaki farklar nelerdir?

fue yöntemi ile saç ekimi

Eski fut yönteminde; donör bölgelerinden kökler alınırken, deri parçası donör bölgeden ayrılır ve bu deri parçasındaki kökler ayrıştırılırdı. Deride açık olan yer ise dikiş ile kapatılırdı. Bu sebeple hakim olunan alan daha kısıtlı olurdu. Elde edilen kökler kısıtlı ve operasyondan sonra ağrı, şişlik gibi durumlar oldukça fazla yaşanırdı. Kök kayıpları yaşanması muhtemeldi. Köklerin alındığı donör bölgede dikiş izi söz konusu olurdu.

Yeni fue tekniği ise; donör bölgelerden kökler alınırken, mikro motor dediğimiz aletle kökler deri parçası alınmadan, teker teker vücuttan çıkartılır. Böylelikle hakim olunan alan daha büyük ve elde edilen kök sayısı ise daha fazladır. Fue yöntemi sonrası ağrı, şişlik gibi durumlar en aza indirilmiş oldu. Kök kayıpları ise, yok denecek kadar bir başarıya getirildi. Köklerin alındığı donör bölgesinde dikiş olmadığı için iz kalmamaktadır.

Fut ve Fue tekniği  işlemleri arasında aynı kalan aşamalar ise; köklerin ekileceği kanalların açılması ve köklerin ekim aşamasıdır. Bu iki aşama hemen hemen aynı olarak devam etmektedir.

Fue tekniği ile alınan köklerin kaliteleri nasıldır ve oluşan yaralar nasıl kapanır?

Kökler mikro motor yardımı ile alındığından, köklerin zarar görme durumu gibi bir sonuç yaşanmamaktadır. Donör bölgelerin izin verdiği sürece, istenilen kalitede ve sayıda kökler alınabilmektedir.

Donör bölgedeki oluşan yaralar hızlı bir şekilde kendini onarmaktadır. Köklerin boyutlarında ve uzunluklarında kök almaya yardımcı mikro motor ucu kullanıldığında, kalıcı bir iz kalması durumu söz konusu olmamaktadır.

Operasyonda artık eski sistemlere göre büyük oranda kaliteye ve başarıya ulaşılmıştır. Kök kayıplarının önlenmesi, yaraların hızlı kapanabilmesi, iz kalmasının engellenmesi gibi durumlar daha fazla beklentiyi karşılamaya yardımcı olmuştur.

***

Saç ekimi fiyatları (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-ekimi-fiyatlari/) konusunda bilgi almak isterseniz, ilgili kategorimizi ziyaret edebilir veya iletişime geçebilirsiniz.

***

Mevcut olan yasa gereği ile tedavi öncesi sonrası gerçekleştirmiş olduğumuz operasyonların, fotoğraflarını sitemize ekleyemiyorum. İletişim kısmında bulunan formu doldurarak daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz operasyonların bilgilerini daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.