Saç Ekimi - Aytuğlu Hairtrans

Açılış Saatleri : 09:00 - 18:30
  iletişim : +90 216 688 59 55

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

fue yöntemi ile saç ekimi

fue yöntemi ile saç ekimi

Fue yöntemi ile saç ekimi operasyonlarında , günümüzde uygulanan bir yöntemdir. Eski fut yöntemi saç ekim işlemine göre artıları oldukça fazladır.

   Fue yönteminde; köklerin alınacağı donör (ense, sakal, göğüs, sırt, kol, bacak) bölgelerden daha fazla kök alımı sağlanmaktadır. Bununla birlikte daha fazla açık alanı kapatmak fue yöntemi saç ekim işlemi ile mümkün olmuştur.

Fue yöntemi saç ekimi operasyonunda fue yöntemi ile fut yöntemi arasındaki farklar nelerdir?

   Eski fut yönteminde; donör bölgelerinden kökler alınırken, deri parçası donör bölgeden ayrılır ve bu deri parçasındaki kökler ayrıştırılırdı. Deride açık olan yer ise dikiş ile kapatılırdı. Bu sebeple hakim olunan alan daha kısıtlı olurdu. Elde edilen kökler kısıtlı ve operasyondan sonra ağrı, şişlik gibi durumlar oldukça fazla yaşanırdı. Kök kayıpları yaşanması muhtemeldi. Köklerin alındığı donör bölgede dikiş izi söz konusu olurdu.

   Son fue saç ekimi yönteminde ise; donör bölgelerden kökler alınırken, mikro motor dediğimiz aletle kökler deri parçası alınmadan, teker teker vücuttan çıkartılır. Böylelikle hakim olunan alan daha büyük ve elde edilen kök sayısı ise daha fazladır. Operasyondan sonra ağrı, şişlik gibi durumlar en aza indirilmiş oldu. Kök kayıpları ise, yok denecek kadar bir başarıya getirildi. Köklerin alındığı donör bölgesinde dikiş olmadığı için iz kalmamaktadır.

   Fut ve Fue yöntemi saç ektim işlemi arasında aynı kalan aşamalar ise; köklerin ekileceği kanalların açılması ve köklerin ekim aşamasıdır. Bu iki aşama hemen hemen aynı olarak devam etmektedir.

Fue yönteminde alınan köklerin kaliteleri nasıldır ve oluşan yaralar nasıl kapanır?

   Kökler mikro motor yardımı ile alındığından, köklerin zarar görme durumu gibi bir sonuç yaşanmamaktadır. Donör bölgelerin izin verdiği sürece, istenilen kalitede ve sayıda kökler alınabilmektedir.

   Donör bölgedeki oluşan yaralar hızlı bir şekilde kendini onarmaktadır. Köklerin boyutlarında ve uzunluklarında kök almaya yardımcı mikro motor ucu kullanıldığında, kalıcı bir iz kalması durumu söz konusu olmamaktadır.

  Saç ekimi operasyonlarında artık eski sistemlere göre büyük oranda kaliteye ve başarıya ulaşılmıştır. Kök kayıplarının önlenmesi, yaraların hızlı kapanabilmesi, iz kalmasının engellenmesi gibi durumlar daha fazla beklentiyi karşılamaya yardımcı olmuştur.

 

Mevcut olan yasa gereği ile artık bundan sonra saç ekimi önce ve sonrası gerçekleştirmiş olduğumuz operasyonların, fotoğraflarını sitemize ekleyemiyorum. İletişim kısmında bulunan formu doldurarak daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz operasyonların bilgilerini daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Özet
Fue Yöntemi ile Saç Ekimi
Makale Adı
Fue Yöntemi ile Saç Ekimi
Açıklama
Fue yöntemi ile saç ekimi operasyonlarında , günümüzde uygulanan bir yöntemdir. Eski fut yöntemine göre artıları oldukça fazladır.
Yazar
Yayıncı Adı
Aytuğlu Hairtrans
Yayıncı Logosu