izsiz Meme Küçültme ve Dikleştirme

izsiz meme küçültme ve dikleştirme estetiği ameliyatı, kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında estetik değil rekonstrüktif bir ameliyattır. İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir. Estetik ameliyatlarında hedef mükemmeli yakalamaktır. Mükemmeli yakalamak, mümkün olduğunca doğal görünümlü bir sonuç vermek ve ameliyat edildiğine dair herhangi bir belirti oluşturmamakla mümkündür.

izsiz meme küçültme dikleştirme estetiği

izsiz meme küçültme dikleştirme estetiğ

Estetik cerrahide amaç mümkün olduğunca doğal görünümü yakalamak ise ameliyat izinin varlığı doğal görünüme ve mükemmeliyete gölge düşürür. Estetik meme büyültme ameliyatlarında en az iz oluşturma hedefinden yola çıkarak, koltuk altında gözden uzak olan 3 cm’lik kesi sonrası kalan belli belirsiz izi dahi daha da küçültmek adına, 14-15 milimetre (1,4-1,5 cm) gibi olabilecek en küçük kesi ile neredeyse hiç iz oluşturmayacak halde yapılabiliyor.

İzsiz meme küçültme & dikleştirme estetiği özellikle hamileliğin ardından göğüsleri yıpranmış kadınlar için çok da uygun olmayabilir. Uzmanımız, bu gibi durumlarda göğüsleri daha iyi toparlayabilecek farklı seçeneklerin olabileceğini söylüyor. Ayrıca, göğüslerde gevşeme, sarkma ve boşalma olmasa da bu teknik ile yine iz bırakmadan estetik, doğal görünümlü ve mükemmel sonuçlar alınabileceğini söylüyor. İzsiz meme küçültme ve dikleştirme estetiği.

İzsiz meme küçültme ve dikleştirme tekniğinin diğer meme küçültme ameliyatlarından farkları; 

  • Öncelikle sadece meme başında belli belirsiz bir izin dışında, herhangi bir iz ve belirtiye sebep olmaz.
  • Meme başında his kaybına sebep olmaması, meme başının canlılığını ve hissini olduğu  gibi korur.
  • Ameliyatın gerçekleştirildiği tekniğe bağlı; süt kanallarını koruyarak memenin küçültülmesine imkan sağladığı için, ameliyatın sonucunda rahatlıkla emzirme işleminin gerçekleştirilmesine imkan sağlaması olarak söyleyebiliriz.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.