Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları operasyonun büyüklüğüne, yapılacak olan işlemlere, detayların fazlalığına ve alınacak kök miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Tedavinin fiyatları neden bu kadar değişiklik gösteriyor detaylı inceleyelim.

Neden Değişkenlik Gösteriyor?

Operasyonun fiyatı hem sabit olmak, hem de değişken olmak koşulu ile ikiye ayrılmaktadır.

  1. Tedavide değişken fiyatlar; ekim yapılan alanın büyüklüğü ve alım yapılacak verici donör bölgelerden alınan kök sayısına göre artıp azalabilmektedir. Ekim yapılacak alanın büyüklüğü ne kadar fazla ise ödenecek fiyat o kadar fazladır diye bir algıya varmamak gerekir. Burada önemli olan kel bölgenin büyüklüğü değil, verici donör bölgelerden alınan kök sayısı önemlidir. Bunun sebebi ekilecek kel bölgenin alanı ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, verici donör bölgelerden alınan kökler bu açıklığı kapatamayabilir. Fiyatlandırma kel bölgeye göre değil, alınan kök miktarına bağlı olmalıdır.
  2. Sabit fiyatlandırma ise; belli şartları sağlayan hastalar için geçerlidir. Bu şartlar normal bir operasyon için ve sık karşılaşılan durumlara bağlıdır. Burada operasyonun büyüklüğü ve küçüklüğü önemli olmamaktadır. Detayların önemi bu operasyon içinde önemlidir ancak yapılacak işlemlerde bir plan üstüne kuruludur. Bu plan hemen hemen diğer hastalarla aynı durumları teşkil etmektedir. Yani köklerin alınacağı verici donör bölgelerdeki kökler ile köklerin ekileceği kel bölgenin doğru orantılı olduğu durumlarda geçerlidir. Böyle operasyonlar diğer operasyonlara göre biraz daha kolaylık göstermektedir. Bu sebeple yapılacak işlem belli olduğundan saç ekim ücretleri için sabit fiyat verilebilmektedir.

Saç ekimi fiyatları

Tedavinin tavan ve taban fiyatı var mıdır?

Bu operasyonu gerçekleştiren her yerin kendine özgü bir fiyat politikası vardır. Yerden yere göre bu saç ekimi fiyatları değişiklik göstermektedir. İşin kalitesine ve yapılan işlemlere göre saç ekim fiyatları değişiklik göstermektedir. Kesin bir fiyat verebilmek maalesef doğru değildir. Hastanın fiyat araştırmasını kendisinin yapması en doğru yaklaşım olacaktır. Burası pahalı iyidir ya da burası ucuz kötüdür diye de bir algıya kapılmamak gerekir. Hasta nerede güveni hissediyorsa ve yapılacak işten emin olursa, oraya kendini teslim etmesi gerekir.

Operasyonun fiyatlandırması değişiklik göstereceğinden, ücretsiz yapılan muayenelere gelinmesi ve bilgi alınması en doğru yaklaşım olacaktır. Karşılıklı görüşmeler hem hastanın doktorunu tanıması için hem de doktorun neler yapabileceğini öğrenmek için en doğru yoldur. Saç ekimi sonrası operasyon hakkında detaylı bilgiler diğer makalemizi okuyarak faydalanabilirsiniz.