Saç Ekimi Muayenesi

Saç ekimi  muayenesi ; operasyondan önce saçların durumunu görmek ve nelerin yapılabileceği konusunda bilgi edinmek amaçlı yapılmaktadır. Operasyon bittikten sonra belli zaman aralıkları ile yine yapılması gereken muayeneler; iyileşmenin gidişatını, ekilen köklerin son durumlarını ve yapılan bakımların ne süreçte olduğu gibi bilgileri elde etmek için muhakkak yapılmalıdır.

Saç ekimi muayenesi öncesi

Saç ekimi muayenesi nde ilk önce saç analizi ile saçlar detaylı bir şekilde incelenmelidir. Bu analizde; köklerin alınacağı donör (ense, sakal, kol, bacak, sırt, göğüs) bölgelerindeki kökler açık bölgeyi kapatacak kadar yeterli kök durumuna sahip olup olmadığı tespit edilir. Yeterli sayıda kök var ise bu köklerin kalitelerine ve son durumlarına bakılır. Hastanın önceden geçirdiği rahatsızlıklar var ise onlar tespit edilir. Operasyona mani bir durum olmadığı ve her şey istenildiği gibiyse operasyona başlanabilir.

Tedavi sonrası yapılan muayeneler ise; ekimi yapılan köklerin son durumları, köklerin alındığı donör bölgenin iyileşme süreci, yapılan bakımların nasıl cevap verdiği ve saçların son durumları gibi konuları belli zaman aralıklarında kontrol etmek için yapılmalıdır. Bu kontroller gözle, elle ve gelişigüzel yapılmamalıdır. Saç ekimi analizi (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-ekimi-analizi-nedir/) aletiyle en ince detaya kadar incelenip bir rapor halinde hastayla paylaşılmalıdır.

Operasyondan sonra yurtdışında veya şehir dışında yaşayan hastalar için muayene nasıl yapılmalıdır?

İş yoğunluğundan veya uzaklık bakımından muayenelere gelemeyen hastalar için detaylı resimler istenir. Resimler üzerinden yapılan incelemelerin gerçek muayene yakın olması için resimlerin istenildiği gibi detaylı çekilmesi çok önemlidir. Bu resimlerden yola çıkarak saçların son hali hakkında bilgi edinilebilir.

Muayene ücretleri ne kadardır?

Muayene yapılan operasyonun bir parçası olduğundan bir ücret talep etmek pek doğru olmamaktadır. Hasta operasyondan sonra belli zaman aralıklarında çağırılır yada istediği zaman muayene veya kontrole gelebilir.

Saç ektirme tedavisinde muayene, her detayın sorgulanması ve ince ayrıntıların yakalanması için olmazsa olmazlar arasındadır. Operasyon öncesi yapılan muayene ile operasyon planı çizilir. Tedaviden sonra yapılan muayeneler ise sonuçların daha iyi olması için gerekli şartların yakalanmasında büyük rol oynamaktadır.

Değerli okurlarımız sizlere her hafta yeni bir makale sunmaya devam edeceğiz, bizi takipte kalın. Ayrıca saç ekimi fiyatları (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-ekimi-fiyatlari/) hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.