Hangi Şartlar Altında Yaptırılmalıdır?

Hangi şartlar altında yaptırılmalıdır ? : Konusunda uzman plastik cerrahlar önderliğinde yapılmalıdır. Operasyonda doktorun birebir olması şarttır. Yapılan planlamaları doktor ile hasta birlikte yapması, operasyonun başarısını ve hasta beklentisinin karşılanmasında büyük önem arz etmektedir.

Tedaviye karar vermeden önce birkaç doktorun fikri alınması; hem hastanın bu işin ciddiyetine varmasını, hem de bilgilenmesini sağlamaktadır. Bu operasyonun sonuçlarının bir ömür taşınacağını unutmamak gerekmektedir. Yapılan yanlış işlemlerin geri dönüşleri oldukça zordur. Kötü yapılmış bir operasyonun geri dönüşü İmkansız değildir ancak hem hasta psikolojisi, hem de hastanın ödediği ücretler baz alındığında hiçte azımsanmayacak maddi ve manevi çöküntülere neden olmaktadır.

Operasyon hangi şartlar altında yaptırılmalıdır; hastane şartlarında, konusunda uzman bir plastik cerrah doktorun eşliğinde yapılması oldukça büyük önem arz etmektedir. Kötü koşullarda yapılan saç ekimi hem hastanın sağlığı, hem de operasyonun başarısını büyük ölçüde etkilemektedir. Operasyon esnasında karşı karşıya kalınan enfeksiyonlar, olan saçlara büyük zarar vermektedir. Saç kayıpları ve ekilen köklerin kalitelerinin düşmesi çok büyük ihtimaldir.

Koşulların iyi olup olmadığı nasıl sorgulanmalıdır?

Bu konu biraz bilgi gerektirmektedir. Hastanın kendi haklarını ve doktorun tecrübesini bilmesi gerekmektedir. Bu sebeple birkaç doktordan bilgi alınıp, hastanın operasyon şartlarının nasıl olabileceği konusunda bilgi birikimine ulaşması gerekmektedir. Yapılan en büyük yanlış tek doktordan bilgi alıp kendimizi teslim etmemizdir.

Operasyon koşulları size anlatılan durumdan farklı ise ne yapılmalıdır?

Saç ektirme operasyonu başlamadan önce bu duruma hastanın itiraz etmesi büyük önem arz etmektedir. Eğer hayla operasyon koşulları sağlanmadan hastayı operasyona almak isteniyorsa, operasyondan vazgeçip bu durumu sağlık bakanlığına bildirmeniz gerekmektedir.

Operasyon öncesi hastaya bu operasyon ile ilgili her evresin kesin olarak anlatılması gerekmektedir. Saç ekme görüldüğü gibi basit bir işlem olmadığı, bu iş için koşulların sağlanmadığı durumlarda nelerin olup, nelerin olmadığını hastanın iyi analiz etmesi gerekmektedir. Doktor, hasta ilişkisinin tam anlamı ile kurulması ve hastanın beklentileri konusunda, doktorun tecrübesi bu beklentileri karşılayabilir mi? Sorusu her zaman sorgulanmalıdır. Detaylı bilgi edinmek isteyen hastalarımız bu konuda bizimle iletişime geçebilirler.