Sakal ve Göğüs Kılları ile Saç Ekimi

Sakal ve göğüs kılları ile saç ekimi  sakal ve göğüs donör bölgelerindeki kıllar kullanılarak, ekimin gerçekleştirilebilmesi mümkün olmuştur. Ense donör bölgesinde kel bölgeyi kapatacak sayıda ve kalitede köke ulaşılamadığında ilk önce sakal bölgesi, sonrasında göğüs bölgesindeki kıllardan faydalanılarak kel bölgenin kapatılması amaçlanır.

Köklerin alınabileceği verici donör bölgeler sırasıyla; ense, sakal, göğüs, sırt, bacak ve kol bölgeleridir. Bu bölgelerin en önemlisi ense ve sakal bölgesidir. Buradaki köklerin yapıları saçın yapısına daha yakın olduğundan ilk tercih olmuştur. Sonrasında takviye amaçlı göğüs ve diğer verici donör bölgeler kullanılır.

Sakal ve göğüs kılları ile saç ekimi öncesi yapılması gereken analiz işlemi

Sakal ve göğüs kılları ile saç nakli (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-ekimi/) operasyondan önce yapılan analiz sonuçlarına göre; kel bölgenin ihtiyacı olan kalite ve sayıda köke ense bölgesinde ulaşılamadığı takdirde, ilk öncelik sakal ve göğüs bölgelerindeki kıllardır. Bu bölgelerdeki köklerin sayıları ve kaliteleri operasyonun başarısını desteklemiyorsa operasyona başlanmamalıdır. Sakal ve göğüs bölgeleri analiz ile incelenirken, hedeflenen köklerin hangi teknik ile çıkarabileceği konusu çok iyi analiz edilmelidir. Buradaki kökler ense bölgesine göre daha zayıf yapıda olduğundan, köklerin çıkarılması esnasında köklere zarar verilmemesi çok önemlidir.

Sakaldaki kökler, sakalın hangi bölgesinden alınmalıdır?

Sakal bölgesindeki kökler, çenenin tam altından boyuna doğru olan yerlerden alınmalıdır. Yanak bölgesine dokunulmamalıdır. Yüz bölgesi önemli olduğundan, çene bölgesinin altından kökler alındığında gözle görülür bir seyrelme riski ortadan kalkmaktadır. Yanak bölgesinden köklerin alınması, görünüm açısından riskli bir durumdur.

Sakal ve göğüs bölgelerinden en fazla kaç kök elde edilebilir?

Hastanın sakal bölgesindeki ve göğüs bölgesindeki köklerin sıklığı ile alınabilecek kök sayısı doğru orantılıdır. Bir sayı vermek doğru değildir. Buradaki kökler ense bölgesindeki köklere takviye amaçlı alındığından, analiz sonuçları istenilen sonuçların elde edilebileceği sayı kadar kök varsa alınmalıdır. İstenilen sonuçların alınmasına sakal ve göğüs kılları yardımcı olamıyorsa, diğer verici donör bölgelerin analizi yapılmalıdır.

En iyi saç ekim merkezi sizi istenilen sonuçlara ulaşabilmek için, her ayrıntının incelenmesi gerekmektedir. Bir bölgedeki kökler kel bölgeyi kapatacak durumda değilse, çözüm amaçlı diğer bölgeler eksiksiz incelenmelidir. Her hafta yeni bir makalemizden haberdar olmak için facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.