Verici Donör Bölge Yetersizliği

Verici donör bölge yetersizliği : Operasyonda, köklerin alındığı verici donör bölgelerin durumu, operasyonun başarısı ile birebir doğru orantılıdır. Saç açıklığı hangi boyutta olursa olsun, verici donör bölgeler istenilen kök miktarını karşılayabiliyor ise, tek seansta istenilen sonuca ulaşmak mümkündür.

Operasyondan önce saç analizi muayenesi ile köklerin alınacağı verici donör bölgelerden, nasıl bir sonuç alınacağına dair bilgiler toplanır. Bu bilgiler eşliğinde kel bölgenin ne kadarının kapanabileceği hesaplanır. Verici donör bölgeler kel bölgeyi hasta beklentisi düzeyinde kapatabiliyorsa fue saç ekimi operasyonuna başlanır.

Verici donör bölge yetersizliği kel bölgeyi hasta beklentisi düzeyinde kapatamıyorsa bu bilgi kesin olarak hasta ile paylaşılmalıdır. Tüm verici donör bölgeler saç analizi ile tek tek incelendikten sonra, hastayla bir fikir alışverişinde bulunulmalıdır. Hastanın ve doktorun bu durumda gerçekçi olup, ilk seansta istenilen sonuca ulaşılamayacağını kabul etmesi gerekmektedir. Burada sorgulanması gereken ilk seansta hasta beklentisine maksimum ne kadar yaklaşılabileceği olmalıdır. Hastanın saç yapısına göre ikinci seans önerilir.

Verici donör bölgeler  kel bölgeyi istenilen düzeyde kapatmıyor ise operasyon öncesi saç bakımları ile saçları güçlendirmek mümkündür. Ancak bu durumun bir garantisi yoktur. Operasyondan önceki saç bakımları altı ay kadar sürebilmektedir. Saçların istenilen düzeye geldiği altıncı ayın sonunda belli olmaktadır. Bu süre zarfında belli zamanlarda kontroller ile saçların durumları takip edilir.

İlk seansta hasta beklentisinin çok uzağında kalınabileceği durumlarda neler yapılmalıdır?

İlk seansta istenilen sonuçların çok uzağında kalınacağına dair bir bilgiye ulaşıldığı zaman, sonradan yaşanacak hayal kırıklıklarını önlemek için, hastaya tüm ayrıntılar anlatılmalıdır. Burada hastanın kararına göre operasyona başlanır ya da başlanmaz. Bu bilgiler ile hasta operasyon olmaya kararlı ise ikinci bir seansın olabileceğini kesinlikle unutmamalıdır.

Saç ekimi (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-ekimi/) yaptıran kişilerin sonradan yaşanacak hayal kırıklıklarına maruz kalmamaları için, operasyonla ilgili tüm bilgileri edinmesi gerekmektedir. Bu sayede hasta kendi saç yapısına göre nelerin yapılabileceği ve nelerin yapılamayacağı konusunu iyi bildiği için, operasyondan önce nasıl kararlar vereceğini de bilmektedir. Bu sayede doğru kararların alınıp, doğru tedavilerin yapılması daha kolay olacaktır.