Saç Ekimi - Aytuğlu Hairtrans

Açılış Saatleri : 09:00 - 18:30
  iletişim : +90 216 688 59 55

Saç ekimi öncesi bakım yapılır mı?

Saç Ekimi Öncesi Bakım Yapılır mı?

aytuglu

Saç ekimi öncesi bakım yapılır mı? sorusunun yanıtı, bakım yapılmasının genel olarak bir sakıncası yoktur. Ancak yapılacak bakımların operasyonu desteklemesi için, doktorun önerdiği bakım kürlerinin uygulanması gerekmektedir. Bu şekilde operasyonun planlanması ve yapılacak işlemler bir bütün halinde toplanır.

Fue saç ekimi öncesi hastanın saçları analiz cihazı ile en ince ayrıntısına kadar incelenir. Bu incelemede köklerin alınacağı donör bölgeler, köklerin ekileceği kel bölge, saçların genel durumu ve deri yapısı gibi bilgiler ortaya çıkartılır. Hastanın saç yapısı ortaya çıkarıldıktan sonra operasyon öncesi saç bakımına ihtiyaç olup olmadığı bilgisine ulaşılır.

Saç ekimi öncesi bakıma ihtiyaç duyulduğu durumlarda hastanın saç yapısına göre bakım kürleri önerilir. Bu bakım kürleri kolaylıkla aktarlardan temin edilebilen bitkilerin karışımı ile hazırlanan doğal karışımlardır. Bakımların süresi ortalama altı ay kadardır. Zamanı olmayan hastalar için bu bakımların operasyondan sonra yapılmasında bir sakınca yoktur. Yalnız bazı durumlarda bakımların operasyondan önce yapılması kesin olarak şarttır. Bazı hastaların saç yapıları operasyonu desteklemediğinden saçların operasyon için istenilen seviyeye gelene kadar bakım yapılması önerilir.

Saç ekimi öncesi bakım yapılır mı : Operasyon için saçları istenilen seviyede olan hastalar için, operasyon öncesi yapılacak bakımlar tamamen hastanın isteğine kalmıştır. Bakım yapmak isteyen hastalar yine doktorunun önerdiği bakımları yapması önerilir.

Saç bakımlarının doğru yapılmasının avantajları nelerdir?

Saç bakımları kesinlikle operasyonun yerini tutmamaktadır. Ancak doğru uygulanan bakımlar saçların kuvvetlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Operasyon için gerekli saç yapısına ulaşmada ve operasyondan sonra saçların istenilen düzeye daha hızlı gelmesi için saç bakımları önemlidir. Bu sebeple saç bakımlarının doğru yapılması ve doğru bakımların hastaya uygulanması istenilen sonuçların yakalanmasında yardımcı olacaktır.

Saç ekimi operasyonu neden uzun sürmektedir?

Saç ektirme operasyonun uzun sürmesinin asıl sebebi bütün işlemlerin tek tek ve ayrıntılı bir şekilde yapılmasındandır. Operasyon esnasında binlerce saç kökü deriden çıkartılır, ayrıştırılır, kanallar hastanın saç yönlerine doğru açılır ve ekilir. Bu işlem yoğunluğu sebebi ile operasyon altı ila sekiz saat kadar sürmektedir. Bu süreye yemek molası ve hastanın dinlenme molaları da eklenmiştir

Özet
Saç Ekimi Öncesi Bakım Yapılır mı?
Makale Adı
Saç Ekimi Öncesi Bakım Yapılır mı?
Açıklama
Saç ekimi öncesi bakım yapılır mı? sorusunun yanıtı, bakım yapılmasının genel olarak bir sakıncası yoktur. Ancak yapılacak bakımların...
Yazar
Yayıncı Adı
Aytuğlu Hairtrans
Yayıncı Logosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir