Saç Ekimi - Aytuğlu Hairtrans

Açılış Saatleri : 09:00 - 18:30
  iletişim : +90 216 688 59 55

Saç ekimi beklentisi ne düzeyde olmalıdır

Saç Ekimi Beklentisi Ne Düzeyde Olmalıdır?

aytuglu

Saç ekimi beklentisi ne düzeyde olmalıdır diye sorarsanız, hasta beklentisinin karşılanabilmesi ve istenilen sonuçların alınabilmesi için; köklerin alındığı donör bölgelerdeki kökler, köklerin ekileceği kel bölgedeki açıklığı desteklemesi gerekmektedir. Bu şekilde tek seansta istenilen sonuçları elde etmek mümkündür.

Hastanın operasyondan ne sonuç beklediğini anlayabilmek için, hasta ile birebir nasıl bir operasyon olacağı ve saç yapısına göre nasıl bir sonuç elde edilebileceği konusu açık bir şekilde paylaşılmalıdır. Hastanın saç yapısının istenilen sonuçları destekleyip desteklemediği operasyondan önce yapılan saç analizi muayenesi ile belirlenmektedir. Bu muayene sonucunda nelerin yapılacağı ve nelerin yapılamayacağı netlik kazanmaktadır. Bu saç analizi muayenesi, saç analizi cihazı ile en ince ayrıntıların incelendiği şekilde ve profesyonel olarak yapılmalıdır. Burada yapılacak bir hata operasyonun sonuçlarını etkileyebilmektedir.

Doğal saç ekimi beklentisi ne düzeyde olmalıdır; operasyonunun desteklenmesi ve beklentinin karşılanabilmesi için ilk yapılması gereken işlem hastanın saçlarının hatasız incelenmesi olmalıdır. Yapılacak hatalar beklentilerin uzağında kalınmasına neden olabildiği için, saç analizi sonuçları sayısal değerlere dökülüp bu sayısal değerlerin doğruluğu birden çok kere kontrol edilmelidir. İlk alınan bilgilere hiçbir zaman güvenmeden daha fazla kontrol ile tam sonucun yakalanması şarttır. Bu bilgilerin eşliğinde operasyon planı çizilmeli ve hastaya nasıl bir sonucun ortaya çıkacağı konusu sonradan yaşanması muhtemel hayal kırıklıklarını önlemek için eksiksiz bir şekilde anlatılmalıdır.

Saç Ekimi Beklentisi Ne Düzeyde Olmalıdır ve Kaç Seans Beklentilerinizi Karşılar

Saç ekim operasyonunun asıl amacı tek seansta beklentileri karşılamaktır. Ancak hastanın saç yapısı nedeni ile beklentilerin karşılanamadığı durumlarda, ikinci bir seansın yapılabileceği gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu gibi durumlarda hasta ile doktor ortak bir karar alıp, operasyonu bu şekilde gerçekleştirmelidir.

Saç ekimi hangi saç yapılarında istenilen tam sonucu verir?

Köklerin alındığı donör (ense, sakal, göğüs, sırt, bacak ve kol) bölgelerindeki kökler, ekim yapılacak kel bölgeyi istenilen düzeyde destekliyor ise tam sonuç alınabilir. Burada önemli olan kel bölgenin büyüklüğü ya da küçüklüğü değil, donör bölgelerin kel bölgeyi destekleyip desteklemediğidir.

Saç ekimi öncesi bakım yapılır mı?

Operasyondan önce bakım yapılmasında bir sakınca yoktur. Bakımlar ortalama altı ay kadar sürmektedir. Hastanın operasyondan önce zamanı varsa bakım yapabilir. Yalnız hastanın doktorunun önerdiği bakımları yapması tavsiye edilir.

_________________________________________________________

Daha önceki yazımızı okumalısınız : Saç Ekimi Operasyonunda Kanal Açımı

_________________________________________________________

Özet
Saç Ekimi Beklentisi Ne Düzeyde Olmalıdır?
Makale Adı
Saç Ekimi Beklentisi Ne Düzeyde Olmalıdır?
Açıklama
Saç ekimi beklentisi ne düzeyde olmalıdır diye sorarsanız, hasta beklentisinin karşılanabilmesi ve istenilen sonuçların alınabilmesi için...
Yazar
Yayıncı Adı
Aytuğlu Hairtrans
Yayıncı Logosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir