Saç Ekim Beklentisi Ne Düzeyde Olmalıdır?

Saç ekim beklentisi ne düzeyde olmalıdır diye sorarsanız, hasta beklentisinin karşılanabilmesi ve istenilen sonuçların alınabilmesi için; köklerin alındığı donör bölgelerdeki kökler, köklerin ekileceği kel bölgedeki açıklığı desteklemesi gerekmektedir. Bu şekilde tek seansta istenilen sonuçları elde etmek mümkündür.

Hastanın operasyondan ne sonuç beklediğini anlayabilmek için, hasta ile birebir nasıl bir operasyon olacağı ve saç yapısına göre nasıl bir sonuç elde edilebileceği konusu açık bir şekilde paylaşılmalıdır. Hastanın saç yapısının istenilen sonuçları destekleyip desteklemediği operasyondan önce yapılan saç analizi muayenesi ile belirlenmektedir. Bu muayene sonucunda nelerin yapılacağı ve nelerin yapılamayacağı netlik kazanmaktadır. Bu saç analizi muayenesi, saç analizi cihazı ile en ince ayrıntıların incelendiği şekilde ve profesyonel olarak yapılmalıdır. Burada yapılacak bir hata operasyonun sonuçlarını etkileyebilmektedir.

Doğal tedavi beklentisi ne düzeyde olmalıdır; operasyonunun desteklenmesi ve beklentinin karşılanabilmesi için ilk yapılması gereken işlem hastanın saçlarının hatasız incelenmesi olmalıdır. Yapılacak hatalar beklentilerin uzağında kalınmasına neden olabildiği için, saç ekim analizi sonuçları sayısal değerlere dökülüp bu sayısal değerlerin doğruluğu birden çok kere kontrol edilmelidir. İlk alınan bilgilere hiçbir zaman güvenmeden daha fazla kontrol ile tam sonucun yakalanması şarttır. Bu bilgilerin eşliğinde operasyon planı çizilmeli ve hastaya nasıl bir sonucun ortaya çıkacağı konusu sonradan yaşanması muhtemel hayal kırıklıklarını önlemek için eksiksiz bir şekilde anlatılmalıdır.

Saç ekim beklentisi ne düzeyde olmalıdır ve kaç seans beklentilerinizi karşılar

Operasyonunun asıl amacı tek seansta beklentileri karşılamaktır. Ancak hastanın saç yapısı nedeni ile beklentilerin karşılanamadığı durumlarda, ikinci bir seansın yapılabileceği gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu gibi durumlarda hasta ile doktor ortak bir karar alıp, operasyonu bu şekilde gerçekleştirmelidir.

Saç ekim hangi saç yapılarında istenilen tam sonucu verir?

Köklerin alındığı donör (ense, sakal, göğüs, sırt, bacak ve kol) bölgelerindeki kökler, ekim yapılacak kel bölgeyi istenilen düzeyde destekliyor ise tam sonuç alınabilir. Burada önemli olan kel bölgenin büyüklüğü ya da küçüklüğü değil, donör bölgelerin kel bölgeyi destekleyip desteklemediğidir.

Ayrıca diğer bir konumuz olan kadınlarda saç ekimi makalemiz hakkında detaylı bilgi öğrenmek isterseniz. İlgili kategoriden ulaşabilirsiniz.