Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi konusu, erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan saç kaybı, günümüzde kadınlarında sorunu olmaya başlamıştır. Bu sorun erkeklere nazaran, kadınlarda daha büyük moral bozukluklarına sebebiyet verebilmektedir.

Kadınlardaki ekim işlemi, erkeklerde olduğu gibi aynı yöntemlerle yapılmaktadır. Ancak genel olarak, kadınların saçları erkeklerin saçlarına oranla daha zayıf olduğundan, konuyu daha dikkatli ele almak gerekmektedir.

Kadınlarda saç ekimi erkekler ile aynı mıdır?

Kadınlarda saç ekimi erkeklere yapılan işlemle aynı olmasına karşın, biraz daha çaba isteyen bir işlemdir. Sebebi; erkeklerde sakal, göğüs, kol, bacak ve sırt bölgelerinde kıllar bulunurken, bu durum kadınlarda gözükmemektedir. Bu sebeple kadınların sadece ense bölgesinden saçların alınması gerekmektedir. Erkeklerde köklerin alındığı verici donör bölgeler birden fazlayken, kadınlarda sadece bir yerden kökler alınabilmektedir. Buda operasyonun gidişatını etkileyen büyük sorunlardan bir tanesidir.

Saç ekimi öncesi saç analizi ile; ne tip bir dökülmenin olduğu, deri yapısı, saç kalitesi ve kadınlarda tek verici donör bölge olan ense bölgesinin, operasyonu destekleyip desteklemediği gibi bilgiler ayrıntılı incelenir. Bu incelemeler sonucunda, nelerin yapılacağı konusu hastaya eksiksiz olarak anlatılması gerekmektedir.

Ense bölgesinden kökler alındığından, ense bölgesi mecburen tıraş edilir. Ensenin alt bölgelerinde istenilen kök yapısı bulunuyorsa, bu kadınlar için bu artı bir durumdur. Ensenin alt bölgesi tıraş edilir ve saç uzunsa tıraş edilen bölgenin kamuflesi sağlanmaktadır. Ancak bazı operasyonlarda, kadınlarında erkekler gibi saçı üç numaraya kesilmesi gerekmektedir. Bu durum kadınların pek hoşuna gitmemektedir. Bu sebeple saç kaybı bölgesel ise, ense bölgesi sadece tıraş edilir. Ancak saç kaybı çok fazla ve iç bölgelerde çok fazla saç ekilecek bölüm varsa, saçın tamamının tıraş edilmesi önerilir.

Operasyon sonrası bakımlar nasıl yapılmalıdır?

Her kişiye göre ayrı bakım yapılmaktadır. Bu kadın veya erkek olarak ikiye ayrılmaz. Saçın yapısı, operasyonun büyüklüğü ve deri yapısı gibi durumların bir araya gelerek, oluşturulan planlama ile saç bakımı (https://www.aytugluhairtrans.com/sac-bakimi/) önerilir. Bu bakımların yapılması zorunlu değildir. Ancak sonuca daha hızlı ulaşılması adına önemli bakımlardır.

Saç ektirme doğru koşullar ve doğru planlama ile; ister kadınlarda olsun, ister erkeklerde aynı sonuçları vermektedir. Saç analizinin doğru ve eksiksiz yapılması, hangi sonuçlara ulaşılacağına yol göstermektedir. Bu sebeple hiçbir ayrıntı atlanılmadan, operasyonun gerçekleşmesi gerekmektedir. Facebook sayfamızdan bizi takip edin lütfen.